Akce 2014

Kavárnička k MDŽ

V pátek 7.března se více jak stovka benešovských seniorů opět sešla v městském kině na tzv. “Kavárničce“, tentokrát k příležitosti Mezinárodního dne žen.
Šlo o další díl příjemné zábavy, tance či posezení, jejíž nedílnou součástí ja kávička a výborný koláč, o který se vždy postaraly členky Klubu seniorů.
Pozvání do „Kavárničky“ přijala také paní starostka, která akci zahájila a popřála všem ženám k jejich svátku. Milou pozorností od města byla kytička primulí, kterou obdržela při odchodu každá návštěvnice.
Zásluhu na skvělé zábavě měl také hudebník Pavel Šturma se svojí zpěvačkou.
Na další díl „Kavárničky“ vás můžeme pozvat již nyní. Bude se konat 12. května (pondělí) a o hudební doprovod se postará Vladimír Kronavetr z České Kamenice.

Příprava na Velikonoce 2014

Figurální tvorba z paverpolu
V květnu se sešli čeští a němečtí senioři k výtvarnému tvoření. Tématem byla figurální tvorba prostřednictvím tzv. tekuté látky – paverpolu. Společně strávené tři dny byly plné tvůrčího zápalu. Sešla se prima parta lidí, kteří rádi poznávají nové věci. V prostředí výtvarné dílny benešovské školy tak postupně vznikaly sošky, tvořené nejdříve z drátěného pletiva, na které byly postupně aplikované pruhy látky, namáčené v paverpolu. Každý frekventant si sám vytvořil hlavu a ruce sošky pomocí sádrových obvazů.

Všechna výtvarná dílka byla k vidění na benešovském zámku, kde byla vystavena v rámci oslav benešovského slunovratu.