Akce 2018

Seniorská olympiáda ve společenských hrách – 18. 10. 2018
V klubu seniorů se 18. října sešlo přes 20 soutěžících, kteří se bavili či trénovali paměť v těchto společenských hrách:
Dáma, Človeče nezlob se, Prší, Žolíky a Ámos.

Výherci v jednotlivých disciplínách:
Dáma – Rudolf Čech
Člověče nezlob se – Hana Benešová
Prší – Zlatuše Čechová
Žolíky – Hana Nižňanská
Ámos – Rudolf Čech

Poděkování patří všem zúčastněným hráčům a zvláště Rudolfu Čechovi za přípravu a organizaci celého soutěžního odpoledne.

Všechny tyto společenské hry byly pořízeny v rámci projektu Euroregionu Elbe/Labe „Rozvíjíme tradiční spolupráci“.

 

MDŽ 6.3.2018

SENIOŘI SE UTKALI NA ŠIPKAŘSKÉM TURNAJI

14. dubna uspořádali němečtí senioři z Heidenau pro naše seniory šipkařský turnaj. Doprava našich seniorů byla hrazena z projektu „Rozvíjíme tradiční spolupráci“.

Městské slavnosti v partnerském městě Heidenau si každoročně nenechají ujít benešovští senioři. Den plnýzábavy si náležitě užili a nezapomněli pozvat své německé kamarády na oplátku na Benešovský slunovrat.

Doprava našich seniorů byla financována z projektu "Rozvíjíme tradiční spolupráci" Euroregionu Labe/Elbe.

Že partnerství našeho města s německým Heidenau skvěle funguje, jsme se mohli přesvědčit naposledy ve čtvrtek 16. srpna. Benešovští senioři pozvali své německé přátele na sportovní odpoledne plné zábavy na místní termální koupaliště, které mohli uspořádat díky projektu s názvem Rozvíjíme tradiční spolupráci. Soutěžilo se v celkem čtyřech disciplínách: ruské kuželky, plavání, pétanque a kroket. Celým odpolednem vládla skvělá nálada a všichni soutěžící, kterých bylo téměř čtyřicet, si soupeření užili v přátelské pohodě. Třešničkou na dortu byla možnost zacvičit si aquazumbu pod vedením Petry Tojmarové. Vyhodnocení celého soutěžního dne pak proběhlo v klubu seniorů, kde nechybělo ani malé občerstvení. Děkujeme za účast všem, kteří si přišli zasportovat, nebo třeba jenom fandit.

Vítězové jednotlivých kategoriích:

Plavání 1. místo: Fr. Zeman a V. Klestilová

Ruské kuželky 1. místo:R. Čech

Pétanque 1. místo:A. Mildner

Kroket 1. místo:G. KloB

 

V rámci projektu Spolupráce mezi městy, jsme 25.10.2018 navštívili své partnery seniory v Heidenau. Odjížděli jsme autobusem v 7,3o. Po přivítání u Radnice v Heidenau, jsme společně navštívili organizaci AWO Jugendwerkstatt.
Tato organizace zajišťuje pro nevyučenou mládež pracovní aktivity při práci se dřevem. Jejich výrobky jsou dřevěné hračky, ptačí budky a zařízení pro venkovní dětská hřiště.
Po prohlídce areálu jsme šli na společný oběd. Po obědě jsme předali seniorům z Heidenau dárky od nás, benešovských seniorů a od Města Benešov nad Ploučnicí. Diskutovali jsme o další spolupráci a společných akcích, které jsou plánovány ještě v tomto roce. Připravuje se plán akcí na rok 2019.
Poté jsme se přesunuli do Bowlingového centra, kde jsme soutěžili na 
4 drahách v počtu 15 seniorů z Benešova n.Pl. a 13 z Heidenau. Hráli jsme od 14 do 16 hodin.
Vyhodnocení nejlepších bylo provedeno v Pekárně Schmidtt, nedaleko od Pirny. Moc hezké prostředí a výborné zákusky. Nešlo ani tak o to, kdo vyhrál, 
ale o to, že jsme prožili příjemný den a hezké zážitky. Na závěr jsme poděkovali Rossi Wolfové, Petru Mildnerovi a překladatelce Alžbětě, za výbornou organizaci této akce. Společně se zase sejdeme v Klubu seniorů v Benešově nad Ploučnicí 27.11.2018 při Vánočním tvoření s CDM .
Děkujeme také Městu Benešov nad Ploučnicí za podporu tohoto partnerství /trvá již 26 let/ a za zajištění autobusu, který byl hrazen z projektu Rozvíjíme tradiční spolupráci.
Za účastníky z Klubu seniorů Benešov nad Ploučnicí, Rudolf Čech.